Údržba odtokového žlabu a roštu
Žlab pravidelně kontrolujte a čistěte. Odpadní systém je díky sifonu možno čistit jak mechanicky (až do stupačky) tak i chemicky. POZOR na konstrukci žlabu nesmí být chemie použita. Údržba se provádí běžnými mycími a čisticími prostředky, určenými pro čištění domácích odpadů.
Na povrch roštu a žlabu Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, mohou poškodit povrchy.
Když se řekne agresivní, máme tím na mysli také ocet, který se v domácnostech někdy používá na odstranění menších nánosů vodního kamene. Ačkoliv to může znít neuvěřitelně, na vodní kámen vyzkoušejte klasické mýdlo, které na povrchu rozleštíte jemným hadříkem. Po následném opláchnutí a vysušení bude povrch vypadat opět skvěle.
Vodní kámen se vám bude snáz odstraňovat průběžně, než když mu dáte čas, aby vytvořil souvislé vrstvy. Ty mohou povrch žlabu i roštu mechanicky poškodit.
- Chlor narušuje jedinečnou povrchovou ochrannou vrstvu nerezu. Porušením této vrstvy dochází ke vzniku koroze. Proto se vždy ubezpečte, že přípravky, které používáte, chlór neobsahují.
- Při čištění nerezových povrchů sanitárního vybavení, se raději vyvarujte použití prostředků obsahujících abrazivní složky, jako jsou drsné houby nebo utěrky z mikrovlákna. Ty mohou nadělat víc škody než užitku. Vyhnete se tím znehodnocení a poškrábání tohoto povrchu.
- Nepoužívejte klasický ani tekutý písek či dokonce sůl.
- Nevhodné jsou také babské rady typu použití zubní pasty, pokud obsahuje abrazivní složky. Zaschlé nečistoty neodstraňujte ani za pomocí drátěnky či hrubé části houbičky na nádobí. Na očištění můžete použít například mikroutěrku nebo houbičku z hladké strany.
U barevných provedeních jsou výše zmíněná pravidla ještě důležitější. Žlab i rošt omýváme pouze mýdlovou vodou. Zabráníme tím reakci mezi prostředkem a vrstvou barvy, která by mohla vést k jejímu odloupnutí.
Další věc, které je potřeba se u čištění vyhnout, jsou vysoké teploty, které by mohly povrch poškodit. Proto se vyhněte například použití parních čističů.
Dále je namístě pravidelně odstraňovat také zbytky kosmetických produktů, např. tekutých mýdel, šamponů a sprchových gelů, proto je pečlivě odstraňte vodou.
2023-10-07 10:37:29Další články
Údržba odtokového žlabu a roštu
Žlab pravidelně kontrolujte a čistěte. Odpadní systém je díky sifonu možno čistit jak mechanicky (až do stupačky) tak i chemicky. POZOR na konstrukci žlabu nesmí být chemie použita. Údržba se provádí běžnými mycími a čisticími prostředky, určenými pr… (Číst více)
Jak pečovat o kuchyňský dřez
Při správné péči a dodržováním tipů pro údržbu si můžete svůj dřez užívat ještě déle.
Používejte měkké houbičky nebo hadříky
Nedoporučujeme zejména čištění hrubými houbami, drátěnkou, čisticími prostředky na stříbro nebo abrazivními prášky. K čišt… (Číst více)
Jak pečovat o sprchové kouty
Každý výrobce sprchových koutů a dveří má vlastní způsob jak se jejich výrobkům věnovat. Co výrobce, to jiný materiál a technologie, je tedy nutné se řídit jejich návody. Zaměřili jsme proto na několik základních pravidel na čistění a údržbu, které p… (Číst více)
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek
Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost.
V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát… (Číst více)