Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že náš obchod bude uzavřen od 23. prosince 2024 do 2. ledna 2025. V tomto období nebude probíhat expedice zboží. Komunikace s námi bude v omezené míře možná pouze prostřednictvím e-mailu. Děkujeme za pochopení a přejeme vám šťastné a veselé svátky! Zavřít

Jak pečovat o sprchové kouty

Jak pečovat o sprchové kouty

Každý výrobce sprchových koutů a dveří má vlastní způsob jak se jejich výrobkům věnovat. Co výrobce, to jiný materiál a technologie, je tedy nutné se řídit jejich návody. Zaměřili jsme proto na několik základních pravidel na čistění a údržbu, které platí všeobecně napříč výrobci. 

Několik základních pravidel na úvod

Profily, madla, panty/pojezdy a příslušenství mají zpravidla upravený povrch, jako například chrom, eloxovaný hliník, případně různé barevné provedení. Pro dlouhou a trvalou životnost povrchu všech částí, je třeba dodržovat při čištění určitá pravidla: 
Na pojezdy máme samostatný článek zde

Jak na povrch

Na pravidelnou údržbu stačí čistit vodou s mýdlem a měkkým hadříkem. Na odstranění vápenitých usazenin doporučujeme použít běžně dostupné sanitární čističe na mýdlové bázi, rozhodně nejsou dopourčeny abrazivní prostředky a pomůcky.
Po čištění je třeba vše důkladně opláchnout čistou vodou a osušit hadříkem. Sklo setřít k tomu určenou stěrkou, což doporučujeme po každém užití sprchového koutu.

Rozhodně se vyhněte určitým látkám

Některé čističe koupelen obsahují nebezpečné látky, které mohou způsobit nevratné škody na povrchu. Tam patří:

  • Kyselina octová (označovaná také jako kyselina ethanová nebo Acidum aceticum)
  • Kyselina solná (kyselina chlorovodíková, Acidum hydrochloricum)
  • Kyselina mravenčí (kyselina methanová, kyselina karboxylová, Acidum formicum)
  • Chlornan sodný (chlorové bělidlo, SAVO)
  • Kyselina fosforečná (E 338)

V žádném případě nepožívejte čističe, které obsahují tyto látky. Povrchy poškozují a mohou vést k viditelnému poškození. Pro čištění použijte nejlépe hadřík neuvolňující vlákna, nikdy nepoužívejte abrazivní pomůcky, jako jsou houbičky nebo utěrky z mikrovlákna (mycí houby s drsným povrchem a hrubé hadříky jsou na čištění zcela nevhodné). 

2023-04-05 19:32:29

Další články

Údržba odtokového žlabu a roštu

Údržba odtokového žlabu a roštu

07/10/2023
Žlab pravidelně kontrolujte a čistěte. Odpadní systém je díky sifonu možno čistit jak mechanicky (až do stupačky) tak i chemicky. POZOR na konstrukci žlabu nesmí být chemie použita. Údržba se provádí běžnými mycími a čisticími prostředky, určenými pr… (Číst více)

Jak pečovat o kuchyňský dřez

Jak pečovat o kuchyňský dřez

09/05/2023
Při správné péči a dodržováním tipů pro údržbu si můžete svůj dřez užívat ještě déle. Používejte měkké houbičky nebo hadříky Nedoporučujeme zejména čištění hrubými houbami, drátěnkou, čisticími prostředky na stříbro nebo abrazivními prášky. K čišt… (Číst více)

Jak pečovat o sprchové kouty

Jak pečovat o sprchové kouty

05/04/2023
Každý výrobce sprchových koutů a dveří má vlastní způsob jak se jejich výrobkům věnovat. Co výrobce, to jiný materiál a technologie, je tedy nutné se řídit jejich návody. Zaměřili jsme proto na několik základních pravidel na čistění a údržbu, které p… (Číst více)

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

07/02/2023
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost. V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát… (Číst více)

Načítám...